Zanocuj w lesie
Miło nam powitać Cię w lesie zarządzanym przez Lasy Państwowe.
To obszar, w którym możesz biwakować.
Zanim oddasz się relaksowi na łonie natury, przeczytaj zasady korzystania z Programu oraz Regulamin.
Ufamy, że pozostawisz to miejsce bez śladu swojej obecności.
Nie jesteś jedynym, który korzysta z tego miejsca.
Miłego obcowania z lasem!
Nadleśnictwo Płońsk bierze udział w Programie „Zanocuj w lesie”, w ramach którego wyznaczyło specjalny obszar – kompleks leśny – o powierzchni 2053,93 ha, przeznaczone dla miłośników bushcraftu i survivalu, gdzie, bez ryzyka naruszenia ustawy o lasach, wszyscy zainteresowani mogą biwakować.
Osoby zainteresowane taką formą wypoczynku, chcące skorzystać z możliwości pobytu w wyznaczonych obszarach leśnych muszą zapoznać i stosować się do regulaminu (do pobrania na dole strony). W granicach wyznaczonych obszarów będzie można biwakować w dowolnym miejscu w grupie do dziewięciu osób i nie dłużej niż dwie noce z rzędu bez zgody nadleśnictwa (mile widziane jest jednak informowanie gospodarza terenu o takim zamiarze). Nocleg musi być zgłoszony, jeśli chce zanocować więcej niż dziewięć osób i/lub przez dłużej niż dwie noce. Należy pamiętać, aby po skończonym „biwakowaniu”, posprzątać po sobie.
Przydatne informacje i mapy znajdziesz poniżej w linkach:
Asset Publisher
Rusza kampania społeczna „Twarze depresji. Nie oceniam. Akceptuję.”
Rusza kampania społeczna „Twarze depresji. Nie oceniam. Akceptuję.”
23 lutego podczas Ogólnopolskiego Dnia Walki z Depresją rusza 12. edycja kampanii społecznej „Twarze depresji. Nie oceniam. Akceptuję.”.
Celem kampanii jest wzrost świadomości o leczeniu depresji i zachęcenie Polaków do tego, by skorzystali z pomocy specjalistów – bez obaw o stygmatyzację. Walczymy ze stereotypami związanymi z tą chorobą od lat i wciąż mamy jeszcze wiele do zrobienia.
Organizatorami 12. edycji kampanii „Twarze depresji. Nie oceniam. Akceptuję.” są Fundacja „Twarze depresji”, Forum Przeciw Depresji i Fundacja ITAKA – Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych; patronami honorowymi: Krajowy Konsultant w Dziedzinie Psychiatrii i Lasy Państwowe; parterami: SERVIER, Miasto Łódź i PANCZAKIEWICZ ART.DESIGN.
Lasy Państwowe już po raz trzeci są patronem honorowym kampanii. Szczególnie w czasie pandemii rola regularnych spacerów w lesie jest nie do przecenienia, by chronić Polaków przed obniżeniem nastroju i zachorowaniem na depresję. Leśne spacery nie tylko pomagają zapobiegać zachorowaniu na depresję, także wspomagają terapię, obniżają ciśnienie, uspokajają, obniżają poziom agresji i działają przeciw astmatycznie. Z najnowszych badań niemieckich naukowców wynika, że drzewa rosnące blisko domów w obszarach miejskich znacząco obniżają ryzyko zachorowania na depresję.