Wydawca treści Wydawca treści

Zielony Punkt Kontrolny

Zielony Punkt Kontrolny

Nadleśnictwo Płońsk serdecznie zaprasza do korzystania z oferty w ramach "Zielonego Punktu Kontrolnego" (ZPK). Jest to nowa forma udostępniania obszarów leśnych i doskonała okazja do aktywnego spędzania wolnego czasu, dzięki coraz popularniejszym w naszym kraju biegom na orientację (BnO). Koncepcja ta polega na odnajdywaniu w terenie, w odpowiedniej kolejności, stałych punktów kontrolnych przy użyciu mapy i kompasu.

Punkty kontrolne umieszczone są na terenie leśnictwa Kuchary oraz Kępa. Punkty rozmieszczone w leśnictwie Kuchary mieszczą się na terenie szkółki leśnej, oprócz tras zwykłych do dyspozycji są również trasy edukacyjne.

Leśnictwo Kępa to jeden z piękniejszych i ciekawszych przyrodniczo miejsc w naszym nadleśnictwie. Do dyspozycji są zwykłe punkty kontrolne jak również przygotowano dwie trasy rowerowe.

Wszystkie materiały są dostępne do pobrania ze strony.jak również po uprzednim kontakcie z pracownikiem nadleśnictwa który wyśle mapy na adres e-mail.

Kontakt: piotr.borowski@warszawa.lasy.gov.pl

 

Mapy do pobrania:

Leśnictwo Kępa:

Kępa trasa rowerowa 1 

Kępa trasa rowerowa 2

Kępa trasa długa

Kępa trasa długa opis słowny

Kępa trasa długa piktogram

Kępa trasa długa łatwa

Kępa trasa długa łatwa opis słowny

Kępa trasa długa łatwa piktogram

Kępa trasa krótka łatwa

Kępa trasa krótka łatwa opis słowny

Kępa trasa krótka łatwa piktogram

Kępa trasa średnia

Kępa trasa średnia opis słowny

Kępa trasa średnia piktogram

 

Leśnictwo Kuchary (szkółka leśna)

Kuchary trasa 1

Kuchary trasa 2

 


Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Nadleśnictwo Płońsk gospodarzem spotkania w ramach projektu badawczego URK

Nadleśnictwo Płońsk gospodarzem spotkania w ramach projektu badawczego URK

23 sierpnia 2023r. Nadleśnictwo Płońsk miało zaszczyt gościć przedstawicieli grupy badawczej z Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, zaangażowanych w projekt pn. Optymalizacja hodowli sadzonek drzew leśnych w kontrolowanych warunkach nawodnienia i nawożenia. Kierownikiem przedsięwzięcia jest prof. dr hab. inż. Stanisław Małek z URK. Na spotkaniu obecni byli również przedstawiciele nadleśnictw zaangażowanych w projekt: Nadleśnictwa Płońsk, Nadleśnictwa Daleszyce oraz Nadleśnictwa Rudy Raciborskie.

Projekt ma na celu zbadanie optymalnych warunków wzrostu dla sadzonek takich gatunków drzew jak: buk zwyczajny, sosna zwyczajna, dąb szypułkowy. URK opracowało autorskie metody nawożenia oraz nawadniania sadzonek. Dzięki prezentacji multimedialnej wszyscy zebrani mieli możliwość zapoznać się z nowymi rozwiązaniami dotyczącymi przeprowadzania pomiarów i analiz, a także poznać nowoczesny sprzęt wykorzystywany do analizy poszczególnych parametrów przy hodowli  sadzonek.

Podczas spotkania ustalone zostały szczegółowe zasady dotyczące oznakowania sadzonek z poszczególnych szkółek do celów transportowych oraz przygotowania powierzchni do ich posadzenia. Po zakończeniu części kameralnej w biurze Nadleśnictwa grupa badawcza udała się na wyznaczoną do realizacji projektu powierzchnię w celu omówienia pozostałych szczegółów przedsięwzięcia.

Na zakończenie Nadleśnictwo Płońsk jako gospodarz spotkania zaprosiło wszystkich przybyłych na obiad do Leśniczówki Paryż.

Kolejne spotkanie z grupą badawczą URK odbędzie się na przełomie września i października, gdy sadzonki będą gotowe do wyjęcia z gruntu i przetransportowania na uprawy. Czekamy z niecierpliwością na kolejne wyniki badań prowadzanych m.in. w naszej szkółce w Kucharach.