Asset Publisher Asset Publisher

informacje dla kół

Poniżej opublikowano przydatne wzory druków, dostosowane do zmian w obowiązujacym prawie.

PLIKI DO POBRANIA:

1. Protokół upadku zwierzyny: pobierz PDF

2. Meldunek kwartalny: pobierz PDF

3. Korekta rocznego planu łowieckiego: pobierz PDF

4. Zmiana rocznego planu łowieckiego: pobierz PDF


gospodarka łowiecka

W zasięgu terytorialnym Nadleśnictwa Płońsk znajduje się 27 obwodów łowieckich. Wszystkie obwody są obwodami polnymi, wydzierżawianymi przez starostów powiatowych . Gospodarkę łowiecką w obwodach prowadzą koła łowieckie w oparciu o zatwierdzane przez nadleśniczego roczne plany łowieckie dla obwodów.

Podstawowym dokumentem organizującym gospodarkę łowiecką na terenie obwodu jest roczny plan łowiecki (RPŁ). Dokument ten sporządzany jest przez zarządcę lub dzierżawcę obwodu łowieckiego. Najczęściej są to Koła Łowieckie - organizacje posiadające osobowość prawną i zrzeszające myśliwych z danego rejonu. Roczny plan łowiecki zawiera min. informację na temat liczebności populacji zwierzyny z rejonu obwodu. RPŁ opiniowany jest przez wójtów gmin, zarządy okręgowe PZŁ, a zatwierdzany przez nadleśniczych.

Mapa sytuacyjna obwodów łowieckich Nadleśnictwa Płońsk


Asset Publisher Asset Publisher

Back

Pokaz bezzałogowych statków powietrznych

Pokaz bezzałogowych statków powietrznych

W dniach 16 - 17 października 2024 r. na terenie Nadleśnictwa Płońsk odbył się pokaz rozwiązań dronowych oraz urządzeń z zakresu optoelektroniki i zabezpieczenia, prezentowany przez firmę Uniforce.

Dron startujący ze stacji dokującej

W ciągu dwóch dni ośrodek w Płońsku odwiedzili specjaliści i piloci dronowi, będący przedstawicielami Służb Mundurowych, m.in. reprezentanci Straży Leśnej z całego kraju oraz wojskowi.

Prezentacja miała charakter teoretyczno-praktyczny - odbywała się zarówno w sali konferencyjnej jak i na zewnątrz.

Otwarcie części teoretycznej przez Nadleśniczego, Wojciecha Kałę

Przed biurem Nadleśnictwa została rozstawiona infrastruktura dronowa – nowoczesna stacja dokująca NEST, moduł naziemny dronów na uwięzi, systemy przekaźnikowe, a także tablice multimedialne umożliwiające uczestnikom prezentacji śledzenie szczegółów misji realizowanych przez prezentowane drony.

Stacja dokująca wraz z dronem gotowym do rozpoczęcia misji

Coraz to bardziej zaawansowane nowoczesne technologie dronowe pomagają Lasom Państwowym monitorować duże obszary leśne, chroniąc przyrodę i zapewniając dane związane ze stanem drzew i populacją zwierząt.

Bezzałogowe statki powietrzne pozwalają również na wykonywanie nieprawdopodobnych zdjęć. Dziękujemy pracownikom firmy Uniforce za przepiękne ujęcia naszego biura i jego okolicy.