Bieganie

Bieganie to dziś, obok jazdy na rowerze, najpopularniejszy sport uprawiany przez Polaków.

Geocaching

Marzyliście w dzieciństwie o poszukiwaniu skarbów, niczym bohaterowie powieści Roberta L. Stevensona czy filmów o dzielnym Indianie Jonesie? Jeśli dodatkowo uważacie, że poszukiwanie może być ciekawsze niż sam skarb, to geocaching jest czymś dla was.

Jazda konna

Już ponad 7 tysięcy kilometrów tras konnych wyznaczyły Lasy Państwowe dla miłośników wypoczynku w siodle.

Narciarstwo biegowe

O ile skoki narciarskie to sport dla wyczynowców, to biegać na nartach może prawie każdy. A leśne ścieżki wydają się do tego wręcz stworzone.

Nordic walking

Nordic walking to prawdziwy fenomen, jeden z najpopularniejszych sportów w Polsce i Europie, młodszy niż większość osób go uprawiających.

Psie zaprzęgi

Błękitne niebo. Wzdłuż drogi stoją rzędy drzew w białych czapach. Spod płóz sanek, ciągniętych przez dwie pary puszystych psów, pryskają w górę kawałki zmrożonego śniegu. Człowiek stojący na sankach krzyczy w niezrozumiałym języku. To nie jest obrazek z dalekiej Laponii, ani ekranizacja książki Jacka Londona, ale coraz częstszy widok w naszym kraju.

Asset Publisher Asset Publisher

Zurück

Zakup gruntów leśnych

Zakup gruntów leśnych

OGŁOSZENIE

Nadleśnictwo Płońsk informuje, że jest zainteresowane zakupem lasów oraz gruntów przeznaczonych do zalesienia, położonych w zasięgu terytorialnym nadleśnictwa:

  • W powiecie płońskim (gminy: Baboszewo, Dzierzążnia, Joniec, Naruszewo, Nowe Miasto, Płońsk, Raciąż – Bogucin, Chyczewo, Ćwiersk, Dobrska Kolonia, Dobrska Włościany, Drozdowo, Gralewo, Kaczorowy, Kiełbowo, Kiniki, Kozolin, Kraśniewo, Kruszenica, Łempin, Nowe Gralewo, Młodochowo Nowe, Pęsy, Młodochowo Stare, Strożęcin, Szapsk, Wępiły, Witkowo, Złotopole; Sochocin, Załuski)
  • W  powiecie ciechanowskim (gminy Ojrzeń, Glinojeck ob. Wiej. – Bielawy Malużyn, Ogonowo, Płaciszewo, Sadek, Strzeszewo, Kondrajec Szlachecki)
  • W powiecie pułtuskim (gmina Świercze)
  • W powiecie nowodworskim (gmina Nasielsk)

 Lasy lub grunty przeznaczone do zalesienia (w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego, a w przypadku braku tego planu gdy grunty te zostały przeznaczone do zalesienia w decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu) mogą być nabyte w szczególności:

  • Bezpośredniej przyległości do gruntu pozostającego w zarządzie Nadleśnictwa Płońsk,
  • Zniesienia współwłasności lasu, gruntu przeznaczonego do zalesienia lub innego gruntu lub nieruchomości,
  • Regulacji przebiegu granicy polno-leśnej.

Oferowane do sprzedaży grunty powinny:

  • Być własnością lub współwłasnością sprzedającego (w przypadku współwłasności ofertę muszą złożyć wspólnie wszyscy współwłaściciele),
  • Mieć założoną Księgę Wieczystą,
  • Być nieobciążone na rzecz osób trzecich,
  • Nie być przedmiotem sporów granicznych.

 

Oferty należy składać na gotowym formularzu przesyłając do Nadleśnictwa Płońsk pocztą na adres:

Nadleśnictwo Płońsk, Szerominek, ul. Spokojna 1, 09-100 Płońsk

lub e-mail: plonsk@warszawa.lasy.gov.pl

 

W przypadku pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt pod numerem telefonu: (23) 662 45 82.

Podstawa prawna:

1. Ustawa z dnia 28 września 1991 roku o lasach (tj. Dz. U. 2024 poz. 530 z późn. zm.).

2. Zarządzenie nr 89 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 29 grudnia 2014 r. w sprawie określenia zasięgu terytorialnego nadleśnictw nadzorowanych przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Warszawie.

3. Zarządzenie nr 79 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 30 grudnia 2021 r. w sprawie zasad powiększania zasobów leśnych w wyniku nabywania lasów i gruntów przeznaczonych do zalesienia przez jednostki organizacyjne Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe.