Asset Publisher Asset Publisher

Zurück

Narada Techniczno-Gospodarcza

Narada Techniczno-Gospodarcza

NARADA TECHNICZNO-GOSPODARCZA

Przygotowania nowego Planu Urządzenia Lasu (PUL)  na lata 2023-2032 dla naszego nadleśnictwa zbliżają się do finału. Jednym z ostatnich etapów jest Narada Techniczno-Gospodarcza (NTG), która odbyła się 16 lutego 2023 r w siedzibie Nadleśnictwa Płońsk.

 

W czwartek, w sali narad, zebrało się liczne audytorium, aby podjąć ostateczne decyzje związane z projektem PUL na lata 2023-2032. Wśród zebranych byli przedstawiciele Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych, Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Warszawie, Inspektor Regionalny Podlaskiego Regionu Inspekcyjny,  Kierownik Zespołu Ochrony Lasu w Łodzi, przedstawiciele Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Warszawie , Komendant Powiatowy PSP w Płońsku, oraz inni goście. Uczestnikiem narady był  także Dyrektor Biura Urządzania Lasu i Geodezji Leśnej oddział w Warszawie wraz z pracownikami- wykonawca projektu planu urządzania lasu.
 Obradom przewodniczył Waldemar Magiera Zastępca Dyrektora RDLP w Warszawie ds. Gospodarki Leśnej.

 

Przedmiotem Narady Techniczno-Gospodarczej były:

  • Analiza gospodarki leśnej za okres obowiązywania poprzedniego planu urządzenia lasu
  • Wnioski w sprawie ogólnej ochrony lasu
  • Informacja naczelnika właściwego do spraw urządzania lasu RDLP w Warszawie w zakresie wykonania monitoringu dotyczącego skutków realizacji planu na środowisko i obszary Natura 2000.
  • Końcowe ustalenia w sprawie organizacji prac urządzeniowych oraz przedstawienie projekt planu urządzenia lasu przez wykonawcę planu.

 

Plan Urządzenia Lasu to podstawowy dokument dla każdego leśnika. To w nim znajdują się szczegółowe informacje o każdym drzewostanie oraz wskazówki co należy w nim zrobić w najbliższym dziesięcioleciu. Dzięki PUL wiemy, gdzie należy wykonać trzebież, a gdzie zrąb. Ściśle określa się w nim ilość drewna, które możemy pozyskać. Nieodłączną jego częścią jest Program Ochrony Przyrody, zawierający pełen opis walorów przyrodniczych i działań służących zachowaniu ich w jak najlepszej formie. Zgodnie z prawem wykonuje się także Prognozę Oddziaływania na Środowisko, aby mieć pewność, że gospodarka leśna nie wyrządzi trwałych szkód w naturze. Przykładamy dużą wagę do zachowania przyrody w dobrym stanie.