Aktualności Aktualności

Powrót

VII Bieg Wiosny Tustań 2024

W niedzielę - 14 kwietnia 2024 r. - na terenie Nadleśnictwa Płońsk, w leśnictwie Tustań, odbył się Bieg Wiosny Tustań 2024, współorganizowany przez Samorząd Gminy Naruszewo,  Mazowiecki Bank Spółdzielczy w Łomiankach o. w Naruszewie, Klub Biegacza im. Piotra Sekowskiego w Płońsku oraz Nadleśnictwo Płońsk.

Zawody odbywały się na trzech dystansach – bieg na 2,5 i 10 km oraz marsz nordic walking na dystansie 5 km. Pamiątkowe medale otrzymali wszyscy uczestnicy biegów i marszu, zaś strefa medalowa została obdarowana nagrodami rzeczowymi.

Zwycięzcą biegu głównego na 10 kilometrów został Mariusz Ciećwierz (Parlin), drugi był Paweł Bronowski (Kazuń Polski), a trzeci Krystian Górski (Agnieszkowo).

Wśród kobiet najlepsza okazała się Magdalena Perchaluk (Warszawa), na drugim miejscu bieg ukończyła Magda Sekścińska (Warszawa), a trzecia była Alicja Czytrzyńska (Wygoda Smoszewo).

Bieg na 2,5 kilometra wygrał Kacper Górski (Agnieszkowo), drugi był Dawid Włodarczyk (Sójki), a trzeci Błażej Jasiorski (Wichorowo).

Wśród kobiet najlepsza była Wioleta Goszczyńska (Nowy Dwór Maz.), a podium uzupełniły druga Alicja Gawlińska (Strzegowo) i trzecia Dorota Budkowska (Czerwińsk).

Najlepszy w marszu nordic walking był Radosław Wypych (Legionowo), drugi Krzysztof Człapski (Warszawa), a trzeci Dariusz Świstek (Wieliszew).

Wśród kobiet wygrała Katarzyna Sztylka (Warszawa) przed Kariną Bieńkowską (Płock) i Justyną Sawicką (Płońsk).

Tradycją biegu wiosny jest też nagrodzenie najlepszych z gminy Naruszewo. Wyróżnieni zostali: Małgorzata Grzeszek (Radzymin) i Arkadiusz Tomaszewski (Naruszewo) - za bieg na 10 km; Maja Kołodziejska (Strzembowo) i Błażej Jasiorski (Wichorowo) - za bieg na 2,5 km oraz Hanna i Zbigniew Nowiccy (Januszewa) za marsz nordic walking.

Nagrody najlepszym wręczała Wójt Gminy Naruszewo - Beata Pierścińska, przedstawiciel płońskiego nadleśnictwa - Marek Pawliczuk i Anna Fronczak z naruszewskiego oddziału Mazowieckiego Banku Spółdzielczego w Łomiankach.