Aktualności Aktualności

Powrót

Piknik Rodzinny "Kwitnące Ogrody", "Solidarni z Ukrainą"

Piknik Rodzinny "Kwitnące Ogrody", "Solidarni z Ukrainą"

Piknik Rodzinny "Kwitnące Ogrody", "Solidarni z Ukrainą" odbył się  w niedzielę 15 maja  na terenie szkółki leśnej w Kucharach Królewskich.

 Termin wydarzenia związany jest z okresem kiedy rododendrony  w naszych ogrodach botanicznych kwitną z całych sił. Odwiedzający szkółkę leśną w Kucharach Królewskich mogli przyjrzeć się rozmaitym gatunkom drzew, krzewów oraz kwiatów, pospacerować alejkami pełnymi roślin pochodzących z wielu kontynentów.

Amatorzy sportu uczestniczyli w biegu „Kwitnących Ogrodów”, zorganizowanego wspólnie z Klubem Biegacza im. P. Sękowskiego w Płońsku.

Podaczs pikniku odbyła się degustacja wyrobów z dziczyzny ze sklepu "Dobre z Lasu".

Ważnym elemantem wydarzenia był spektakt pt. "Lwowskie piosnki Tońcia" zaprezentowany przez Pana Stanisława Górkę.

Dużym powodzeniem cieszyły się przygotowane atrakcje tj. stanowisko zielarskie, pokazy sokolnicze, strzelnica laserowa, plener malarski, stoisko z pszczołami, zajęcia sportowe dla najmłodszych.

Dobrej zabawie towarzyszyła piękna pogoda, lecz co dobre szybko się kończy na kolejną edycję „Kwitnących Ogrodów" zapraszamy w przyszłym roku.

Partnerem wydarzenia był oddział rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Płońsku. Wolontariusze z PCK zbierali pieniądze na osoby z Ukrainy mieszkające obecnie w Płońsku i powiecie płońskim.